Cermak

Dají se zlikvidovat vši i bez pomoci přípravků z lékárny?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Určitě. Kdysi se prodávalo kupříkladu DDT, ale mělo to „vedlejší efekty“, takže je dnes (zcela rozumně) zakázané. Sice ti neporadím konkrétní výrobek, ale vlastně ani NECHCI! Proč? Protože výhoda prostředků z lékárny je v tom, že jsou mnohem šetrnější k tvému zdraví (a zároveň obvykle účinnější) než nějaký „Keplerův samojed“, jehož smrtonosnost je na hranici zákazu užívání zbraní dle Ženevské konvence. ;) :D :D

Jen se nestyď a hezky mazej do lékárny. Ušetříš si tím SPOUSTU pakárny jednak, druhak chytit vši není žádná ostuda, pokud máš v příbuzenstvu malé parchanty (žádnou hygienou tomu nezabráníš), to je dokonce DOST častá obtíž. Zvláště v poslední době, kdy díky všelijakým „inkluzím“ a dalším kktinám pustí do školy mezi normální haranty kdejaký lidský odpad, který patří leda tak do hnojiva. ;) :D :D

Další odpovědi
da ny

"Druhou možností jsou přírodnější přípravky s olejnatými látkami, které ucpávají vším dýchací cesty. V poslední době se jeví jako vhodnější druhé jmenované přípravky, neboť není možné, aby na ně byly vši rezistentní a jejich používáním se rezistence nezvyšuje (viz. výše). Nepůsobí škodlivě na pokožku hlavy a na vlasy. Přípravek použijeme dle návodu na obalu.

Proceduru je nutno ještě opakovat po 8–10 dnech, protože …"
https://nemoci­.vitalion.cz/vsi/

Také by to šlo „dohola“ a problém je pryč. :)

Drap

Samozřejmě. Za mého dětství se to běžně dělalo petrolejem.

Dochy

Jistě. Ostříhat.

PetaKo

No možná dají, ale je to na dloouho, takže pokud nechceš riskovat to, že se všude po vás rozlezou. Nejlepší jsou na to přípravky, které mají účinné složky. Zkušenost mám třeba tady s tímhle a to pomohlo hned po první aplikaci a nebyla potřeba žádná další www.lekarnaave­.cz/nyda-express-proti-vsim-a-hnidam-50ml

IvkaH

Tím si nejsem jistá .. rozhodně bych neexperimentovala a koupila rovnou přípravek, hodně známá je nyda, po ní vši umírají hned