dust8

Dají se ve všech Linuxech vypnout automatické aktualizace?

Odpovědi
anonym

Ano dají, můžeš vyvolat aktualizaci jen když budeš chtít manuálně. Není nutné mít aktivní aktualizace automatické, nicmémě doporučuje se ponechat aktivní bezpečnostní aktualizace a bezpečnostní záplaty.

Na linuxu nejsou aktualizace tak otravné jako na windows, rozhodně ti nebrání vypnout či nastartovat počítač dlouhými čekačkami ani nijak nezpomalují internetové připojení a nezatěžují neúměrně procesor. Na linuxu probíhají automatické aktualizace velmi nenápadně při práci na pozadí aniž by to jakkoliv ovlivnilo práci, mají přidělenou jen malou část kapacity připojení a výkonu procesoru. Jsou díky tomu pro uživatele prakticky nepostřehnutelné.

Vše se dá snadno nastavit v aplikaci „Správa aktualizací->Menu:úpravy->předvolby“

anonym

Nastavení automatizace aktualizací je ve Správci aktualizací na poslední záložce „Automatizace“, osobně bych samozřejmě jen doporučil mít automatizaci plně aktivní a to včetně automatického odebírání zastaralých závislostí a jader, ale je to na tobě.

cochee

Takhle přece nelze odpovědět (i když jsme v Diskuzi) – tazatel se ptá na „všechny Linuxy“ (což je stejně blbě, OK) a třeba ve mnou používané distribuci žádná aplikace Správce aktualizací není. Jistě to není jediné takové distro.