Oprah

Dají se tato studiová světla propojit kabelem do jakéhokoliv fotoaparátu tak, aby se to při expozici samo odpálilo??Díky

http://www.twin­kleshop.cz/twin­kleshop-cz/eshop/16-1-Trvala-svetla/0/5/383-Studioset-Daylight-150-150

Moc tam o tom nepíší, tak nevím.. Díky za radu..

Nejlepší odpověď
mosoj

Osobně umělé osvětlení nepoužívám, ale studiová světla nelze odpalovat už z principu náběhu světelného výkonu ( ten je moc dlouhý).

Odpalují se pouze světla na principu záblesku.

Další odpovědi
Balu103

Štúdiové trvalé svetlá sa neodpaěujú, svietia konštantne.
Štúdiové zábleskové svetlá sa odpaľujú, najčastejšie bezdrôtovým odpaľovačom, na ktorý sú postačujúcou podmienkou sánky na externý blesk, alebo nepraktickým káblom, ktorý vyžaduje buď PC (Prontor-Compur, nie personal computer 🙂 ) konektor, alebo tzv. synchrokocku do sánok externého blesku.
Na Sony/Minoltu je ešte potrebná redukcia, keďže nemajú štandardné sánky.
A na niektorých starých fotoaparátoch (20+ rokov) mǒže byř problém s pridlhým synchronizačným časom, keď pomocné svetlo pilotných žiariviek ešte ovplyvní nasvietenie scény.