Gembit1996

Dají se někde koupit hodinky, které ukazují čas po celém světě?

Nikde sem to nenašel tak sem narazil na tuto stránku děkuji. :)
Já myslel že by mi zároveň ukazovaly čas v cr a třeba v Anglii protože tam je jiný čas:D

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, Já takové hodinky mám. Ať přijedu kamkoli, všude mi ukazují čas.
Po doplnění: nebyl by problém takové hodinky vyrobit, ale pro běžné nošení by byly dost velké. Musely by mít 24 ciferníků.

Další odpovědi
dědapetr

Mě to ukazují i přesýpací hodinky a i sluneční.

mosoj

Je třeba nastudovat časová pásma. Jsou pásma která se liší v daný okamžik nikoliv hodinou ale datumem.
Přesto jsou hodinky, které ukazují čas podle nastavených několika časových pásem.
Možná že jsou i nějaké hodinky s GPS, pak je to brnkačka.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Casov%C3%A9_p%­C3%A1smo