redy

Dá se zjistit hranice,když už lhaní není pouhým lhaním,ale stává se nemocí?

Má tato „choroba“ nějaký název?

děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Jak kdy.

Myslím, že lhaní začíná postupně. Jedna malá, relativně neškodná lež může odstartovat další lži, na ni de nabalují další a další, z těch už je pak těžké se vykroutit. Takový jedinec ztratí důvěru. Lháře zpravidla prozradí chování, nejistota, gesta, mimika, oči.

Ale myslím si, že ne všichni jedinci se stanou chorobnými lháři. Záleží na výchově, na prostředí, ve kterém žiji, jaké uznávají morální hodnoty, zda lžou ze strachu, nebo se předvádějí atd.

Lež dovede bohužel ublížit, šíři se rychlejší než pravda. Každý má rád pravdu, ale tu svou, často upravenou. Pravda často vypluje na povrch , ale málokdo ji rád křísí.

-
Myslím si, že jako nemoc jde o tzv. patologickou tež.

Další odpovědi
briketka10

Pseudologia phantastica – bájivá lhavost, mýtománie…neroz­lišení skutečnosti a fantazie. Intelekt a jeho poruchy. Intelekt je souhrn rozumových schopností.

Nedaří se mi vložit zdroj jedu z IE na novém NTB,
tak jsem jen okopírovala co je pod ním, ale mělo
by to snad stačit jinak sem mohu dát celý Google,
aby sis ho přečetla. je 13 v dokumentu :
https://www.go­ogle.cz/search?new­window=1&site=&sou­rce=hp&q=M%C3%BDtom%C3%A­1nie&oq=M%C3%BD­tom%C3%A1nie&gs_l=hp­.3..0.4862920­.4871500.0.4871793­.11.7.1.3.4.0­.695.2560.2-3j2j1j1.7.0..­..0...1c.1.64­.hp..0.11.2798­.1MewPcARnF4
Doplňuji:
V mém sousedství znám několik osob
takto postižených ty si neuvědomují co
říkají je to dost smutné a jedna z nich
je i hysterka a sprostá na mou tetu na
starou paní : /

anonym

Tak to netuším,snad už jen patologické lhaní.
http://www.me­sicnikzdravi.cz/vzta­hy/diagnoza.htm
Jen vím,že je i milosrdná lež,tu asi každej uzná.
Co třeba mýtománie:
http://www.ra­hunta.cz/news/my­tomanie-chorobna-lhavost-/

Monzenk

Každý má inviduálně nastavenou hranici, která se nedá převést na napír. Myslím že je to lhogíný ;) *teď vymyšeleno

Děda Louda

Vstupem do politiky.

Reezo

Žádná taková nemoc podle mého názoru neexistuje. Je to o psychologii daného člověka a o jeho přesvědčení. Pokud chronicky mluví nepravdu, je třeba se zamyslet nad tím proč se tak děje? Co bylo příčinou této situace? Jde o nějaký konkrétní případ nebo čistě o zajímavost?