Odpovedi18

Dá se žít se základní školou?

Dostal jsem se do nelehké situace a ptám se, jestli se dá žít se základní školou.. momentálně pracuji za 22 tisíc měsíčně + bonusy a chtěl bych začít podnikat. Klidně napište nějáké příběhy,rady a tak podobně rád si je pročtu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Dá, ale většinou to není žádná „sláva“.
Záleží na tom, odkud kdo je a na tom,
jestli bude mít štěstí na zaměstnavatele.

Některého zaměstnavatele zajímá hlavně to, co uchazeč
umí, jiný požaduje „papír“ o vzdělání.

Podobné je to u podnikání. Některé volné živnosti lze vykonávat
i se základním vzděláním, k jiným je potřebná odborná průprava

  • praxe v oboru nebo alespoň garant.

Další odpovědi
Muffz

22 tisíc + bonusy mnohdy nemají první roky ani vysokoškoláci. Se základkou se žít dá normálně, pak je důležitá praxe. A hlavně důvod, proč jsi skončil jen se základkou, někdo na to nemá, někoho zasekal zdravotní stav, někomu se stalo něco v rodině a dlouho to rozdýchával atp. Důvody můžou být různé a rozumné.
Hlavně se nežeň do podnikání, dokud nemáš zjištěné všechny informace, ideálně se spojit s někým, kdo už úspěšně podnikal.
Podnikání není sranda a hodně lidí má růžové brýle a myslí si, že je to hračka. Pak končí zadlužení, bez rodiny a bez přítel, od kterých si napůjčovali a hrabou se v kontejnerech pro trochu jídla.

Rokio

Ano, dá, ale těžko.

I když máš základní vzdělání, můžeš vykonávat profese, na které stačí základka a nejsou tak málo placené. Patří sem například prodavač v elektru, sekurity a skladník. Dále můžeš podnikat na živnost volnou. Jsou také i zaměstnavatelé, kteří nehledí na vzdělání, ale na to, co umíš. Dále můžeš zkusit rekvalifikační kur­z.

Nejdůležitější však je, jestli máš dobré zdraví a rodinu, protože pokud tohle máš, máš to hlavní a vzdělání je vedlejší, i když pořád důležité.

Klaproth

Dá se žít, 99,99% národa má ZŠ a jak si žijeme…

KamilaKubel

Dá, ovšem, přítel má jenom základku, pracuje ve skladu a dostal se dokonca na vedoucí pozici za slušný plat