Adam R

Dá se zastavit odpočítávání demolice domu?

Zdravím, mám dotaz, na který nikde nedokážu najít odpověď. Dá se ještě zastavit odpočítávání demolice domu, pokud se spustí časomíra před explozí? Podle mě by to neměl být problém, ale známý tvrdí, že pokud se nastavená časomíra začne odpočítávat(nap­říklad 2 minuty do exploze), pak už je to nevratné a k odpálení pak musí dojít. Známý si myslí, že podobné odpalovací zařízení bylo použito v jednom díle kouzelníka Davida Coperfielda, když se dostával z trezoru v jednom starém hotelu před explozí. Demoliční četa spustila odpočítávání a měli na to asi 2 minuty, aby z domu utekli do bezpečí (Coperfield se pak objevil pod plachtou mimo budovu, která byla odstřelena). Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Odpověď nedokážeš najít, protože ta otázka je nesmyslná…
Co je to – „nastavená časomíra“ – o jaké jde zařízení, jakým způsobem pracuje???
Co je to – „podobné odpalovací zařízení“???

Pokud dokážeš odpovědět na tyto mé otázky, bude ti jasná i odpověď na tvou…

Další odpovědi
JájsemRaibek

No dle mého názoru pokud se přeruší přívod od časovače, tak nic neodpálí nálože. Něco jiného by bylo pokud by se zapálila zápalná šňůra-šňůry, která by se musela zhasnout.
Co když na poslední chvíli uvidí někoho u objektu? To jako nemá šanci? Myslím, že zastavit lze. Nejde o nástražný systém, ale řízený odpal.

led

Neverte všetkému, čo vidíte na obrazovke, vo filmoch.
V konkrétnom prípade bolo všetko robené aj s bezpečnostnou poistkou, na prerušenie odpalu.
Pri riadenom odpale je odpal robený aj s bezpečnostným istením. O „verejných“ detailoch sa môžte dozvedieť z bežne dostupných dokumentácií.
Cielený odpal na báze zločinu, terorizmu, toto bezpečnostné istenie viacmenej nepoužíva, je určený na ničenie živej i neživej sily cieľa.

gecco

Adam R → nelze ti odpovědět na zprávu – máš Privátní účet…
😉

Naprosto tě nenapadám – jen uvádím, že se ptáš nesmyslně – a uvádím i proč…
Dohaduješ se se známým o tom, zda něco lze či ne – ale vlastně vůbec nevíte, o čem se dohadujete (jaké odpalovací zařízení je ´použito´).
Druhou věcí je to, že u řízených explozí (demolice, lomy…) se časovací zařízení (obvykle) pro hlavní odpal nepoužívají, často je ovšem nastaven časový interval mezi jednotlivými náložemi (skupinami náloží) – např. při potřebě řízení směru dopadu trosek.
Takže pokud ten známý hovořil o tom, že není možné odpal přerušit ´uprostřed´ série odpalovaných náloží, měl pravdu (ovšem v takovém případě je popis problému v otázce hodně ´vedle sebe´).
😉