speedo88cz

Da se z kompletneho 29" mtb kola vzit samotny ram a upnut nan vidlici 27,5 + kola 27.5?

Proste z 29 udelat 27,5 a zachovat ram ktery je pouzy v 29
Doplňuji:
proatw z 29 udelat 27,5 so zachovanim puvodneho ramu.. brzdy sou kotoucove

Odpovědi
anonym

Přední vidlu vyměnit můžeš, ale délku zadního složení (zadní vidlu) nezměníš (tedy – snadno ne).
V tomto kontextu bych klidně nechal i přední vidlici na 29".
Pokud má kolo kotouče, můžeš i do ´větších´ vidlic namontovat menší kola (třeba i 26"), technicky tomu nic nebrání.
Na druhou stranu je otázkou, jek se na takovém kole bude jezdit.
😉

rigormortis

A to, že to budeš mít o 3cm níž tě nenapadlo? Zdá se to málo, ale kolik to je teď?…budeš jezdit po pedálech a brousit si převodník o kamení v lese.
Pokud máš kotouče,tak brzdy jsou ok…uložení by mohlo sedět.
A přední vidlu taky nemusíš měnit…jak psal anonym.

Pak dej vědět, jak to dopadlo.