Mirdas

Dá se věřit věštcům a jejich věštbám ?

V minulosti mnoho panovníků, vojevůdců využívalo služeb věštců.
Jak je ovlivnili, splnili se jim některá proroctví a která spojení byla nejznámější ( panovník – věštec ) ?
Doplňuji:
Uldajně své věštce měli i například Hitler a Stalin.
Kdo další a jakým způsobem „využil“ jejich služeb ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já bych brala vážně jen toto http://ponkrac­.net/proroctvi-sibyla-kumana-kralovna-ze-saby

Těm dnes rádoby prorokům a kartářům bych kopla, no však víš kam. A ta Jolanda, no tak to je fakt mazec:-(( Tu bych kopla hned 2×:-DD

Další odpovědi
marci1

Zajímavá proroctví, která se dost i plní pronesla kněžna Libuše a Sibylla. 🙂

jjj123456789

Dá, protože oni dávají vštby tak neurčité, že ať se stane cokoliv, tak se vyplní.

ten který je

Takovou záhadnou postavou s předpovědmi v psanými v jinotajích,byla postava francouzského lékaře Nostradama.Před­povědím nemůžeme věřit do slova a do písmene,ani nemůžeme brát v potaz přesné udání času událostí,ale nějaké události předpověděl.Pár let jsem přemýšlel o jednom jeho textu,kde popisuje událost kterou já považuji za současnou epidemii Eboly.Kéž by se mistr mýlil…

annas

Zajímavé je také svědectví Tartara, tzv. slepého mládence,, který žil v době Karla IV . Známé je jeho zpracování jako Proroctví slepého mládence v Jiráskových Starých pověstech českých.

Jinak na netu se uvádí toto:

„Příčinou císařova údajného očekávání konce světa by mohlo být jeho setkání s českým jasnovidcem Tartarem,– Dochází k němu ještě před dokončením Karlštejna či Nového Města pražského a před zahájením výstavby Kamenného mostu. Dozvěděl se snad císař od nevidomého muže nějaké zásadní informace, jež poručil nenápadně zakomponovat do těchto významných staveb? Vždyť věštec Tartar, pocházející z Koutu na Šumavě, je natolik slavný, že ho Karel IV. nechává předvést až na Pražský hrad! Slepý mládenec má císaři nastínit nejen jeho budoucnost, ale především nastávající časy české země. Každopádně se Karel IV. dozvídá něco závažného, co jej přesvědčí o mimořádných schopnostech věštce. Zaváže svého písaře i Tartara, aby se o proroctví týkajících se Česka nikde nezmiňovali. Dozvěděl se vládce něco, co ho přesvědčilo o nastávající apokalypse? Avšak i přes císařovu pohrůžku trestu smrti se proroctví dostane z Pražského hradu mezi lid. Vyzradil ho písař, nebo samotný Tartar, který prý krátce na to prchl z císařského paláce zpět do západních Čech?“

http://www.duchov­no.poznanie.sk/vi­ewtopic.php?f=95&t=­716

Třeba je známé, že panovník RudolfI II. se zabýval esoterikou, astrologií i alchymií.

Mně kdys v mládí přepadla „vědma“ a hádala mně z ruky.. Tehdy jsem to nebrala vážně, ale později si uvěddomila, že měla pravdu. Všechno se splnilo. Stálo v osudu …

Je opravdu něco mezi nebem i zem?

mokrygorky

ČÍm starší, tím je dokolonější. Já mám Joldu a věřím ji jako nikomu jinému. Je to kočová bílá cikánka.
Doplňuji:
A nejezdí mi nikam na moalorku :) Takže ji mám vždy po ruce

PetrXY

Ano, ale jen těm skutečně odborníkům ve svém oboru.

huxa

marci1-zajímavé stavění pohádkové postavy a feťačky do stejného postavení.