Meggie2

Dá se vaření naučit? Nebo na to člověk musí mít talent?

Odpovědi
Drap

Ano dá, dokonce se tomu na některých školách i vyučuje. Na mnoha místech existují i večerní kurzy vaření, pro ty, kteří se chtějí jen naučit vařit a nepracují v gastronomii

cappuccino

Zadny uceny z nebe nespad! Samozrejme se to da naucit. Musis zacit u jednoduchych receptu a pomalu se propracovavat. Receptu najdes na internetu spousty. A nesmis se bat experimentovat.
Navic taky existuji kurzy vareni.

elkon

Naučit se to dá, ale pokud je talent, je to lepší, protože to člověka i baví a na tom jídle to je poznat. Takový člověk pak i dokáže některé recepty upravovat a různá jídla i vymýšlet.

da ny

Dá.
Některé recepty jsou napsané tak, že i totální anti talent a “nemehlo“, uspěje 😉
Každá osoba má šanci se naučit vařit a na své začátky, po letech, s úsměvem vzpomíná.
Vše, co člověk dělá rád a s chutí se podaří (někdy až podruhé, po třetí). I zkušené kuchařce se občas , úplně něco nepovede.
Dobrým pomocníkem jsou i video kuchařky.
Jako dítě, jsem hodně pomáhala mamince. Mnoho věcí jsem „okoukala“.
Začala jsem vařit od 12 let. Do svíčkové jsem se postila až v patnácti letech. 😉