ills01

Dá se v Praze platit eury?

Dobrý den, není tu prosím někdo z Prahy, kdo by mi s tímhle poradil? Můj kamarád ze Slovenska jede pozítří asi na dva dny do Prahy a bere si s sebou kartu, na jaké má eura a k tomu 3 500 Kč v hotovosti pro případ, že by tu kartu někde nebrali. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli mu jí vůbec někde vezmou, když na ní má eura, protože sice si myslím, že by to asi jít mělo a měli by mu strhnout tu danou částku v eurech a pak si ji přepočítat na koruny, ale raději se ptám, nerada bych aby se tu zamotal do nějakého maléru :D A pokud tu tak platit jde, tak jestli nevíte konkrétně kde přesně? Moc děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Kartou lze všude, měna se převede dle kurzového sazebníku banky.

Eura v hotovosti (bankovky) berou skoro všechny velké řetězce a také v centru Prahy menší obchodníci. A vrací české peníze.