Amélie

Dá se udělat smetanová omáčka bez smetany?

Respektive, pokud budu dělat smetanovou omáčku (nakrájená cibulka, hladká mouka, kostka bujónu) a místo smetany, přidám mléko, bude chuť a výsledek podobný a nebo to ani nemám zkoušet?

Nejlepší odpověď
hanulka11

nebude smetanová – můžeš ale přidat na zjemnění máslo ,ale stejně to nebude ono

Další odpovědi
Damiana

Koukám, že UHO je věčné a recept na něj jen tak nezmizí. Tu kostku bujónu bych vynechala, stačí osmahnout cibulku na másle, zaprášit moukou, nechat spojit, zalít mlékem (nejlépe plnotučným) a dobře provařit. Dochutit můžeš solí, zeleninou, sýrem a kořením, lze přidat i trochu vývaru (poctivého). Nakonec nech rozpustit lžičku másla, ale už nevař. Omáčka bude krémová, ale chuť poctivé, hutné smetany úplně nenahradí. Může být i dobrá, ale taková šizená. Smetana je smetana.:-)

Děda Louda

Jestliže mohou být takové věci jako kafe bez kofeinu, nealkoholické pivo i víno, lihuprosté kořalky, tabák bez nikotinu, proč by nemohla být smetanyprostá smetanová omáčka?
Nejchutnější jsou ty ze školních či závodních jídelen.

cochee

Skoro bych si i tipnul, že je běžně děláte, tedy pokud je děláte z těch tetrapakových krabiček s nápisem „Smetana,“ tak obsah té krabičky viděl smetanu tak maximálně v kině.

elektrikář

Z nouze lze použít mléko a trochu víc másla. Jde to zkousnout, ale bez pravé smetany to nebude to jak od maminky.