klob1

Dá se sehnat něco jako milimetrový papír? Kde to koupím?

Potřebuji sehnat něco jako milimetrový papír, ale ne v mm. Ale v palcích, takže proužky mezi sebou 2,54mm od sebe, aby to mohlo mít.
Potřebuji totiž něco rýsovat v těchto roztečích čárek. Tady v ČR max. se dá sehnat v mm. Vím, že by to někde v Anglii mohli mít, jenže já to potřebuji v okolí tady Královéhradecký kraj nejlépe. Nemám možnost někde daleko to shánět.
Doplňuji:
děkuji, ale tisk jsme také už dříve zkoušeli. Jenže ono to z těch z netu udělá vždy jiný rozměr a ne to mezi čarou 2,54mm čára k čáře. Vždy je to více od sebe. Stále to zkoušíme, ale nedaří se to právě. A u výrobce, co vyrábí. mm papíry a ani tiskárna, to cenově je mimo. Můj rozpočet.
Zkoušeli jsme to i vytvořit takový papír a nesedí to. Zkoušel to i člověk, který dělá a nepovedlo se mu to natisknout, což už mi zavání, že asi to není reálné. Prý jedině až by někdo byl v Anglii a sháněl to. Vůbec, jestli se tam něco takového vyrábí ještě.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zde jsem ho vytiskl na podruhé již přesně.
Je třeba dát v ovladači vysokou kvalitu, papír grafický s vysokým rozlišením a v ovladači nastavit 100% velikosti A4. K dispozici je více dělení.

http://www.prin­tablepaper.net/ca­tegory/graph
Doplňuji:
Mám již dost vyklochtanou tiskárnu Canon MP 610 a podařilo se.

Další odpovědi
Lamalam

Můžeš si ho vytisknout zde: http://www.prin­tfreegraphpaper­.com/
Doplňuji:
Zkoušela jsem tisk a tiskne to přesně.

cochee

Pokud to seženeš v nějakém éšopu v UK, jistě bys nekoupila jeden arch 🙂 U nás se to asi sehnat nedá, gůgloval jsem však jen chvilku. Ale je ještě jedna elegantní možnost: sama si ho natisknout! Viz zdroj. Stránka mluví anglicky, ale to myslím nebude na závadu. Palcový papír si natiskneš nastavením 1) Engineering Graph Paper, 2) Letter nebo A4 – podle potřeby, v našich poměrech tedy asi A4, 3) Inches a 4) 1/10" Engineering Graph Paper. (Pozn.: mně se to teda zdá divné, protože imperiální míry se obvykle nedělí na desetiny, ale když to tak nastavili ti, kteří to asi běžně používají, tak nemám problém.) Po nastavení těchhle 4 parametrů kliknout na „Print“ a výsledek vyleze jako .pdf, tisknutelné z čehokoliv. Je to síť po jedné desetině palce vzdálených linek, každá desátá tučná. Jiným nastavením dostaneme (téměř) náš známý milimetrový papír a spoustu dalších. Ještě k tomu tisku: je třeba tisknout na tentýž formát, jaký byl nastaven a některé tiskárny umožňují záměnu formátů Letter a A4, to je třeba zakázat, jinak ty míry nemusí sedět.

Zdroj: http://www.prin­tfreegraphpaper­.com/

mosoj

klob1 : děkuji.