annas

Dá se považovat za nerozhodný výsledek, když někdo zvítězí sám nad sebou, ale v očích druhých prohrál?

  1. Nebo je správné vycházet z toho, jak silný je/byl protivník?
  2. Nebo má pravdu Jean Rostand: „Tajemství úspěchu je vybrat si ze dvou možností tu třetí.“?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/ano-ne-mo%C5%BEn%C3%A1-%C5%BElut%C3%A1-nerozhodn%C3%A9-941500/

Nejlepší odpověď
johana 56

Nerozhodný výsledek znamená uznání rovnoměrného rozložení možnosti a schopností soupeřících.
Bez ohledu na vzestup/pád v očích ostatních, je překonání sama sebe vítězstvím nejcennějším…
Při čestném soupeření se silnějším protivníkem je i prohra vítězstvím. Stačí objektivně přiznat, že protistrana je lepší a klání přispělo k získání nových poznatků…
Tři možnosti úspěchu jsou v soupeření určeny: prohra, remíza, vítězství.

Vybírat mohu způsob, jakým boj povedu…

"Nauč se slzami v očích smát, nauč se pohladit se zavřenou dlaní, nauč se rozdat všechno a nemít nic, pak poznáš, že stojí za to žít.“
neznámý autor

Další odpovědi
iceT

Myslím, že ne, protože pokud vyhraju sama nad sebou, jsem vítězem, a co si myslí druzí, na tom mi nesejde.

fcoop

Moc neurčité,chtělo by to příklad.

Přijde novinář za Einsteinem a prosí ho, jestli by mu jednou větou nemohl vysvětlit teorii relativity.
Einstein se zamyslí a povídá: „Představte si, že jste mi strčil nos do zadku. Já mám nos v zadku, vy máte nos v zadku, ale já jsem na tom relativně líp.“

Drap

Nepovažoval bych to za remízu. Pokud se někdo snaží překonat sám sebe, je to podle mne vždy přijetí velké výzvy, odvaha a vždy vítězství. Překonávat sám sebe, a myslím že je to platné v čemkoli, je vždy posunem vpřed, zjištění nových možností a hybnou silou života.
2, Pěkný citát. Někdy bývá problém v tom, že ta třetí možnost neni vidět a obtížně se hledá.

Kepler

Myslím, že se to poměřovat nedá. Záleží na tom, co považuje dotyčný za důležitější. Když se třeba odnaučí kouřit, je to jeho vlastní velké vítězství, ale trafikantovi klesne obrat, z čehož mít radost nebude. Čerstvému nekuřákovi to ale bude srdečně jedno. Taky pan Rostand mít pravdu může, ale nemusí. Někdy je jedna možnost jednoznačně nejlepší. Taky razím heslo: vždycky existuje řešení.

ivzez

Nedá. Vítězství nad sebou sama má podle mne
větší hodnotu než vítězství nad někým jiným.

Takové vítězství většinou obnáší vzdát se určitého pohodlí, někdy
i nějaké výhody, překonat nějakou překážku, překročit vlastní stín.

Skutečnost, že okolí vložené úsilí nevnímá, nemá na vítězství žádný vliv.

2)
S názorem pana Rostanda souhlasím, jen nevím,
jestli se hodí právě sem.

Kelt

Vždy záleží na konkrétním případě, na kontextu na souvislostech. A taky na výsledku. Dnes nám historické skutky, výkony připadají z dnešního pohledu zvláštní, obyčejné.