Dr. Darko

Dá se považovat Elon Musk za novodobého Einsteina či Teslu?

Nejlepší odpověď
annas

Jaký je Elon Musk?

"Shrnout Muskovy obchodní úspěchy je snadné, ale popsat jeho osobnost je o to náročnější – je totiž skutečně komplikovaný, jak se na správného excentrického vynálezce a miliardáře sluší a patří.

Oddaný svým snům – zatímco většina z nás se realizace svých snů zalekne, on do nich vloží své srdce, mysl i duši a nebojí se jít ani za těmi nejbláznivějšími, od kterých by ho všichni odrazovali. Celosvětové online finanční transakce, masová výroba elektromobilů, rakety létající do vesmíru? Co si předsevzal, to splnil."

Tři rysy, které mají A. Einstein, Steve Jobs a Elon Musk společné

V knize v části „Nepředvídatelný“ Schilling analyzuje životy uvedených mužů, mimo jiné, aby určil, jak každý z nich vytvořil objevy pozměňující historii.

https://www.cnbc­.com/2018/03/12/3-traits-elon-musk-albert-einstein-and-steve-jobs-have-in-common.html

--
Z toho plyne, že záleží na úhlu pohledu.

Další odpovědi
Edison

Ani omylem! Copak vymyslel něco převratného na poli fyziky? Nějaký objev, nebo vynález? To je člověk, který jen aplikuje vynálezy a objevy druhých.

Drap

Nesmysl. Nelze srovnávat nesrovnatelné.

marci1

Ne. Nejedná se o inženýra-vědce v pravém slova smyslu , je to podnikatel s obchodním duchem, ale není jako Tesla nebo Einstein. Měl nějaké inovativní nápady, některé velmi „zvláštní“, ale jeho skutečný přínos pro vědu je velmi minimální. 🙂

Emefej

Dej odkaz na nějaký Muskův objev.

kelley

Upřímně řečeno mi Musk nepřipadá jako vynálezce. Spíš je to snílek, který se dostal k prachům a plní si za ně svoje sny. Rakety, družice i elektromobil už byly přece vynalezeny dávno před Muskem…

Mc Merkurion

… kdo je Einstein či Tesla vím, Musk mi nic neříká, a ani vyhledáváním googlem jsem si jej nepřipomněl, takže za mne určitě ne …

anonym

Tohle srovnání je naprosto nesmyslné, Musk není ani vědec ani vynálezce. Je to investor, který se nebojí investovat do velmi odvážných a naprosto průlomových projektů a spolu s tím je pak nadšeně prezentovat v médiích. To je Musk.

anonym

Nechci tím ale v žádném případě bagatelizovat jeho přínos, on je prostě výborný investor a to že investuje do průlomových projektů jakkoliv je to pro něj riskantní zatím sklízí velké úspěchy a posouvá tím celé obory mílovými kroky kupředu, v automobilizmu způsobil naprostou revoluci a automobilkám nezbylo než se jeho tempu přizpůsobovat totéž v oboru nosných raket, jejichž provoz díky spacex velmi zlevnil a zpřístupnil i menším subjektům než vládám, třeba i univerzitám. Přesto to prostě není vynálezce ani teoretický fyzik, proto to srovnání nedává smysl.