Jan Kunčar

Dá se použitý respirátor zbavit virů uložením do mrazničky (-18°, několik dní)?

Přežívají viry tak nízkou teplotu?

Nejlepší odpověď
Dochy

S velkou pravděpodobností to vydrží. Většině podobných skoroorganismů vadí spíše vysoká teplota než nízká.

Další odpovědi
Ametyst

Na tuto otázku by měli umět odpovědět špičkově placení experti, kteří re-cyklují na obrazovkách.:-)

elkon

Zde něco o dezinfekci respirátorů: https://www.drmax­.cz/zeptejte-se-lekarnika/dezin­fekce-respiratoru

zjentek

Za několik dní se zbaví virů i zavěšený na háčku/věšáku za dveřmi.

EKSOT123

Mráz virům nevadí. myslím, že by ti tak přežil i pár let, a to i při o dost větším mrazu než píšeš. Teď v zimě dávám roušku na teplou trubku od topení, v létě na sluníčko. Myslím, že maximálně za dva dny je to OK. A jelikož do města na nákup jedu jednou za 2 – 3 týdny, nemám co řešit. Pokud bych potřeboval respirátor denně, měl bych jich víc na střídačku.

paul1

Snese, ale bylo by dobré vyzkoušet co udělá s respirátorem nastříkání desinfekcí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

marci1

Četla jsem někde, že na mraženém mase přežívá koronavirus až 3 týdny.