Dena443

Dá se paradoxně zbohatnout u zaměstnavatele?

Teoretické to jako možné není, ale jinak paradoxně je. Záleží, kde se nacházíte. Můžete zbohatnout jako makléř či herec. To je jen příklad a proč to píšu, zajímají mě všechny možné pracovní funkce, kde se zbohatnout dá. Znáte nějaké další volné pozice? Neberte sem podnikání a investování, ale jen profese.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak skoro ve všem, co má „nějaký smysl“ a umíš to dělat na špičkové úrovni: řada sportovců, umělců, IT, marketing, reality atd. Někde to je vyloženě o schopnostech dělat tu činnost, to je třeba fotbal… když umíš kopat, mnoho dalšího řešit nemusíš. Ale třeba v realitách se dá vydělat taky dost, ale nesmíš být jen ten řadový pěšák-makléř a musíš v tom umět chodit. Hele, je to asi o zkoušení. Nevím, kolik ti je, ani nic dalšího o tobě, ale je dobře, že o tom přemýšlíš. To samo o sobě nestačí, je nutné konat, ale je to dobrý začátek. Kdo ani nepřemýšlí, natož aby zkoušel, ten určitě neuspěje a bude až do důchodu (pokud se ho dožije) chodit do kolbenky pro výplatu, kterou mu určí někdo jiný.

Další odpovědi
NoFear

Proč paradoxně, spousta milionářů a multimilionářů jsou zaměstnání.
CEO velkých společností, jiní ředitelé, různí vedoucí, ale i „obyčejní“ pracovníci s většími výplatami. Prodejci a hlavně lidi pro firmu nepostradatelní. Zaměstnaní, kteří mají podíly na zisku té firmy, což může být i součástí práce/výplaty.
Nehodinově zaměstnání – ohodnocení podle odvedené práce (bohatě ohodnocení, kteří tvoří něco na velké zakázky a za velké peníze). Zaměstnání profesionálové v nějakém oboru.
Zaměstnanci investující své výplaty.

V čím větší firmě jsou ti lidé zaměstnání, tím větší příjmy z ní mají (mohou mít… Záleží, co pro tu firmu představují a co pro ni konkrétně dělají. Ale druhů možností je spousta).
Na jednoho Gatese nebo Bezose připadají destítky dalších boháčů = zaměstnanců. Většina bohatých je zaměstnaná.
V té firmě můžou pracovat na různé pozici a v kterémkoli oboru.
Stejně jaká je velká spousta druhů podnikání, tak je snad ještě víc druhů zamestnání. Bohatí zaměstnanci ovšem musí něco znamenat, něco hodnotného dělat. A neplatí ani tak úplně nezbytně, že musí by naprosto na těch nejvyšších pozicích ve firmách.

Pepa25

Není na tom nic paradoxního. V datech ČSÚ už za rok 2018 (!) vidím tyto údaje: podíl zaměstnanců s hrubou měsíční mzdou nad 80 tis. Kč: informační a komunikační činnosti – 16,87%, peněžnictví a pojišťovnictví –16,20%.

zjentek

Jasně, stačí jej přečůrat a je to!

Drap

Nevím co znamená paradoxně zbohatnout, ale v celé řadě povolání se bohatnout dá. Tak třeba lobista, poslanec sněmovny, senátor, šéf politické strany, nebo mít více funkcí. Bývalý hejtman JM kraje jich měl jednu chvíli 27. Byl v celé řadě dozorčích rad a podobně a každá přinášela kromě hlavního zaměstnání každý měsíc peníze.
Taky je nejasná část otázky: Co je to zbohatnout? Někdo považuje za zbohatnutí když má třeba 500 kč, jiný považuje za zbohatnutí 10 000 a jiný naříká že je chudý při 100 milionech.

elkon

Proč by se nedalo, najdi si dobrou práci a nauč se hospodařit s penězi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.