Daphico

Dá se nějak zjistit, odkud mi přišel mail, když je odesílám z gmailu…? Zda z ČR nebo z EU?

Dobrý den, potřeboval bych poradit… Dá se nějak zjistit, odkud mi přišel mail, když je odesílám z gmailu…? Potřeboval bych vědět, jestli je odeslaný z Čech anebo ze zahraničí… Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Dá se zjistit, ale jenom trochu šikulům.

Další odpovědi
ivzez

Obávám se, že dnes už to nezjistíte. Četla jsem, že Gmail po zavedení GDPR v hlavičce e-mailu nezaznamenává IP odesilatele.

Kelt

V německé detektivce jsem viděl, že tam byl podobný příklad a zjistili, že mail poslal někdo z internetové kavárny. Takže mělo by se to dát zjistit. Otázkou je, zda to může každý zjistit, nebo jen specialisté, nebo zda to v tom filmu bylo součástí dialogu.