Respekt

Dá se na toto odpovědět ?

Byl vymyslen stroj času, a někdo se rozhodne zabít svoji babičku ještě předtím než porodila jeho matku. Vrátí se do minulosti a svou babičku zabije.Jak ji ovšem muže zabít když jse jeho matka nenarodila a on se v tom příadě také nemohl narodit ? Nad touto otázkou přemýšlím každý večer.

Odpovědi
led

1 – Film: Prečo si myslíte, že sa Terminátor vrátil späť do minulosti?
2 – Začarovaný kruh: ako môžte zabiť svoju babičku pred svojim narodením, ak ste sa nikdy nenarodili…
3 – šťastný človek, ktorý má len jeden problém…

odik

Až mi řeknete na základě jaké teorie a jakých poznatků ten stroj času sestrojíte, tak já vám odpovím na otázku …

Do té doby ale vycházím z toho, že stroj času vytvořit nelze – tudíž ani nelze zabít babičku před tím, než porodí vaší matku …

PS: Co takhle svůj volný čas využít něčím produktivnějším?

iceT

Cestování časem má podle teoretiků,co cestování časem vymysleli nějaká pravidla,např. jedním z těchto pravidel je do minulosti nezasahovat,mohla by se změnit budoucnost.
Jenže ono je to takové zamotané,myslím si že v momentě,kdybys zabil babičku,bys okamžitě zmizel i ty,protože by tvoje budoucnost přestala rázem existovat a taky vše s tebou související.
Já si nad takovou otázkou občas lámu hlavu taky,třeba kdyby terminátoři neposlali Arnolda zabít Sáru,tak by vlastně terminátory ani nikdo nevyvinul,protože by je by je nebylo z čeho vyvinout.Ake ono je to celé jakési složité,radší nad tím nedumat,ona mě pak bolí z myšlení hlava…

bolak

Říká se tomu paradox, a podle Hawkinga (týpek v křesle) právě z tohohle důvodu není možné cestovat časem DO MINULOSTI.

Andre5000

Pokud přemýšlíš pouze nad touto otázkou, tak jsi relativně šťastný člověk. Kdyby jsi se vrátil do minulosti a zabil svou babičku (matku tvé matky) tak by jsi se nikdy nenarodil a v přítomnosti by jsi zmizel (tak je to podle zákonů, alespoň těch filmových). Ale nevěš hlavu, možná, že by jsi se narodil někomu jinému.