Zvědavý

Dá se dnešní Rusko považovat ze kapitalistický stát?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se to vezme.

Rusko je viděno takto za tzv. putinismu,

"Podle Fareeda Zakarii jsou klíčovými prvky putinismu:
nacionalismus, náboženství, sociální konzervatismus, státní kapitalismus a státní nadvláda nad médii

V ruštině termín putinismus (путинизм) použil například politolog a novinář Andrej Piontkovskij v roce 2000. Piontkovskij napsal, že putinismus je nejvyšší a poslední etapa gangsterského kapitalismu v Rusku."

více v odkazu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Putinismus

Další odpovědi
Kepler

Oficiálně je Ruská federace zastupitelská demokracie a poloprezidentská republika. Ve skutečnosti je to kapitola sama pro sebe, někdy nazývána jako „Putinovské Rusko“. O podílu soukromého sektoru na celkové ekonomice se mi nepodařilo nic najít, ale můžeme předpokládat, že tam nějaký bude. Jisté je, že tam téměř chybí střední třída. Lidé tam jsou jen extrémně chudí nebo extrémně bohatí. Takže s pojmem „kapitalismus“ (nyní zvaného jako tržní ekonomika) bych byl raději opatrný.

Lukes888

Teoreticky ano. Prakticky ne. Jsou tam jen chudí a bohatý.

Pospíšil

Ano, stejně jako dřív Španělsko, Portugalsko nebo Chile nebo Jižní Korea. Korporátní fašismus. Není to asi moc líbivé, ale je to efektivní.

Kryšpín

Kapitalismus v Rusku i v okolí usměrňuje demokracii i politiku k obrazu svému, silnější požírá slabšího, jako v džugli.
Americký politolog Sheldon Wolin

mosoj

V Rusku nejsou padlý na hlavu aby přebírali kapitalismus se vším všudy.