zjentek

Dá se čistič brzd využít podobně jako WD 40?

Nevíte, jak je to se složením a účinky? Jsou zásadní rozdíly? Můžu čistič brzd ve spreji využít všude tam, kde bych využil i WD 40, kdybych ho měl doma? (;

Nejlepší odpověď
mosoj

WD 40 sice čistí ale zároveň maže tím, že po odpaření zůstává na předmětu tenká vrstvička vosků. Čistič brzd odmašťuje a nic po něm nezbývá. Na čištění se dá použít mnoho jiných organických rozpouštědel.

Další odpovědi
Emefej

Ne, čistič brzd nic nenamaže, WD40 ano.

cochee

Pokud se nepletu, je čistič brzd svým složením benzín. To WD-40 není; jeho složení je sice tajné, ale že nejde o benzín je jasné z jeho zápachu a také na pohmat je mastný, což benzín není. WD-40 je vyvinut původně jako přípravek proti korozi na principu vytěsňování vody (WD-40 = Water Displacement, 40th formula = vytěsnění vody, vzorec č. 40).