ČTV připravuje nový pořad Velká válka a chce po nás dokumenty týkající se našich dědečků kteří byli ve válce. Více:

:
Myslíte že je vhodné dávat ke zveřejnění soukromé – rodinné věci k prospěchu ČT? Když vše co dělají překrucují jak se jim to hodí? Domnívám se že to ničemu nepomůže, jen budou mít práci a prémie. My budeme platit koncesionářské poplatky i tak. Rodinné dokumenty dají ČT k dispozici zřejmě ti, co se chtějí nějak zviditelnit.
Potřebuji váš názor, a díky za něj.
(ceskatelevize­.cz/porady/105354333­69-raport-o-velke-valce)

Nejlepší odpověď
sassan

Myslím že když jim někdo dá ty soukromé věcy dobrovolně k dispozici tak na tom tedy není vůbec nic špatného.
Navíc První světová válka je i přes svůj nesporný význam v našich dějinách, nepochopitelně tak trochu zapomenutým konfliktem,navzdory tomu že v žádném jiném nikdy nesloužilo a nepadlo víc Čechů.Takže je jenom dobře že se někdo k takovému dokumentu vůbec odhodlal a snad se tím dostane do povědomí lidí trochu víc.
Doměnka že „Rodinné dokumenty dají ČT k dispozici zřejmě ti, co se chtějí nějak zviditelnit“ mě příjde ujetá.A i kdyby mezi těmi lidmi někdo takový byl-co má být?Informace které předá budou tak jako tak hodnotné pro naše poznání.

Další odpovědi
led

Každá nová informácia o „Velké válce“ pomôže k rozšíreniu znalostí o nej a jej dopadoch na svet.
ČT chce prirodzene okrem oficiálnych informácií ukázať aj neznáme o ľuďoch, podmienkach v ktorých žili, ako bojovali, čo sa dialo v rodinách v zázemí. Tu nejde o zviditeľňovanie potomkov (aj keď aj takí sa nájdu), ale o zviditeľnenie tých anonýmnych bojovníkov.
Koncesionárske poplatky pokrývajú len minimálnu časť nákladov na prevádzku ČT. Ďalšie náklady sa pokrývajú z rozpočtu, (krytého z daní) a z iných zdrojov (prenájom reklamného času,…)
Doplňuji:
Myslíte, že vaši predkovia, ktorí aktívne bojovali v odboji proti fašizmu sa pýtali, či je to vhodné, alebo to považovali za svoju vlasteneckú povinnosť?

mosoj

Tak je nedávej. Nikdo tě snad nenutí. Hodně ti vadí že bude mít někdo práci ?
Podle mně zcela zcestný pohled.
Doplňuji:
Tobě jde evidentně o prachy ( nakonec komu by nešlo) . Tak jim to nabídni za honorář. Třeba máš takové informace že to vezmou.

anonym

mám fotky dědy z nějaké roty, pak jak pózuje se šavlí, je to hodně staré. Nevím čím bych přispěl. Spíš kdyby existovala korespondence, čt může hledat stopy a věnovat tomu jednomu osudu celý díl. Jinak nevím k čemu by to sbírali. Nejsem si ale jist jestli by to bylo správné.