CT co je to ? vyšetření mozku

Prosím Vás co je to CT ,
vyšetření mozku?
předem děkuji za informace
s pozdravem Kaňovská

Nejlepší odpověď
kenyrts

Vyšetření CT
CT je radiodiagnostický přístroj, který za pomoci rentgenového záření a výkonné výpočetní techniky zobrazuje přesně a věrně struktury ve vyšetřované oblasti pacienta, dle požadavků ošetřujícího lékaře. Na našem pracovišti provádíme konvenční CT vyšetření (CT hlavy a krku, páteře, hrudníku, břicha), a dále složitá vyšetření kardiovaskulárního systému včetně periferních cév, a v případě potřeby i intervenční výkony (punkce, biopsie, drenáže).

Pro většinu prováděných CT vyšetření je nutná nitrožilní aplikace kontrastní látky, která vyžaduje určitý režim a přípravu pacienta na vyšetření. Všechny kontrastní látky využívané pro nitrožilní aplikaci při CT vyšetření obsahují jodovou složku, která může vyvolat nežádoucí alergickou reakci, ta je v dnešní době vzhledem k používání nejmodernějších preparátů poměrně vzácná. Zjištění alergické anamnézy je nezbytnou a stěžejní informací pro provedení CT vyšetření.

Další odpovědi
standa

Lidový název je „CéTéčko“ a laicky lze říci, že se jedná o jakýsi ´rentgenový´ přístroj, pomocí kterého se lze ´podívat´ například do mozku, zda neobsahuje nedejbože nádory nebo jiné hrůzy…

panenka

ct je vyšetření mozku kde si dotyčný lehne vjede do tunelu kde se mu zrendgenuje hlava

LuciJe

CT je zkratka pro počítačovou tomografii. Článek o tom, jak vyšetření probíhá naleznete na odkazu níže.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/pocitacova-tomografie-ct-neboli-cetecko/