dust8

Co způsobuje, že se do blízkého okolí se stromy přistěhovaly nové druhy ptáků, kteří jsou extrémně hluční?

Nikdy jsem podobné skřeky neslyšel. Až letos. Je to jako racek se zesilovačem zabudovaným v hlasivkách a nebo kormorán či tukan. Nedávno mě vzbudili ze spaní dva tihle zmetci. Asi ve tři ráno spustili operní duet a to jsem musel chtě nechtě to okno zavřít i když jsem měl špunty do uší. Beztak to je vinna globálního oteplování. Zachvíli tu budou normálně lítat papouškové.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se domníváte, že se do vaší í blízkosti přestěhovali jiné druhy ptáků, než jste znal, otevřete si odkaz na článek. a úřetěte si jej.

Nepůvodní druhy ptáků v ČR

https://www.zo­obrno.cz/img/CZ%20pro­fi%20cerven%202015%2­0K07-def..pdf

Je to sice starší článek, , ale nedávno jsem poslouchala v ČT pořad, v němž se zmiňovali o ptáku, která se usídlil na jižní Moravě. Je to pták středomořský, ale vlivem oteplení hnízdí z nás. Jeho název jsem vypustila z hlavy.