Co způsobuje voda kromě záplav?

Zdravim, potřebuju poradit co způsobuje voda kromě záplav(?), a to cokoliv vás napadne, díky.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Voda jako globální problém lidstva
Jak víme, voda pro nás znamená nejdůležitější součást našeho života. Bez ní by nebylo lidí, zvířat ani rostlin. Nebylo by života na naší planetě.
Člověk je schopen přežít v extrémně nepříznivých podmínkách určitý čas, ale jen za předpokladu, pokud má přístup k dostatku vody. Již nejstarší antičtí filosofové označovali vodu za pralátku, z níž je vše odvozeno.
Protože jsou na vodě závislí všichni obyvatelé Země, její absence či kvalita nám způsobují značné problémy. Vodu jako takovou, můžeme považovat za celosvětový globální problém.
Voda působí problémy, na jejichž řešení musí spolupracovat významná část všech států, neboť jinak trvalého řešení nemůže být dosaženo.
Jaké základní globální problémy nám voda působí?
nedostatek, dostupnost, nadbytek, kvalita, kontaminace, vysoká spotřeba
K hospodaření a využívání vody nám pomáhají například přehrady.
Využití přehrad:
energetika, zavlažování, zásobárna vody, dopravní význam, rybolov, protipovodňová funkce
Situace v České republice:
Horší stav životního prostředí a především destrukce krajiny se projevují výrazným poklesem vydatnosti vodních zdrojů, narušením podpovrchového odtoku, zvýšenou rozkolísaností průtoků ve vodních tocích i zhoršením jakosti podpovrchových a podzemních vod, se všemi důsledky na ekosystémy. Stav vodních zdrojů je limitujícím faktorem vývoje oblastí ze všech hledisek a jedním z nejzávažnějších ekologických faktorů vůbec. Více než polovina všech zdrojů pitné vody neodpovídá státní normě. Závažné jsou zejména zvýšené koncentrace organických látek. Znehodnocením a nedostatkem pitné vody jsou postiženy i ty oblasti České republiky, které se jinak jeví málo postižené stavem životního prostředí — například jihočeské okresy.