Henry1660

Co způsobuje pocení?

Tedy kromě horka a fysické námahy.
Proč se potím, když zrovna nic nedělám – jen sedím nebo ležím a teplota v místnosti je tak akorát?

Nejlepší odpověď
gecco

Zpocení způsobuje, že daný subjekt je na povrchu vlhký a kluzký…
😉
Pokud máš s pocením svého těla problém, máš – pravděpodobně, vysoký tlak – navštiv lékaře a nech se vyšetřit…

Další odpovědi
Kepler

Když pomineme patologické příčiny, i těch ostatních je dost. Častými příčinami pocení jsou také nezdravý životní styl, obezita, stres, alkohol, kořeněná jídla, kofein, nikotin a některé léky. http://prizna­ky.vitalion.cz/po­ceni/