dust8

Co způsobuje otevření např. 11 procesů Firefoxu ve správci úloh systému Windows?

Obr. vytípnut z obrazovky LCD.

Nemám jedenáctkrát otevřený Firefox. Raději bych to měl normálně jako jeden proces, který by vykazoval společnou paměť. V čem může být praktické, když se to takhle rozkouskuje? Ještě mě napadlo čistě teoreticky, že by každý proces mohl zachycovat jeden nově otevřený panel, ale i kdyby to tak bylo, tak jak člověk pozná, jak který web žere pamět, když to není nijak specificky rozlišeno ve správci úloh např. s infem o www adrese procesu?

Nejlepší odpověď
anonym

To je naprosto v pořádku, dnešní procesory jsou vícejádrové a umožňují často i běh 8 vláken najednou. Aby toho aplikace uměla využít a neběžela vlastně jenom na jednom jádru procesoru tak spouští několik procesů souběžně a nechává operační systém aby rozhodl na kterém jádru bude který proces vykonán, aby došlo k rovnoměrnému a hlavně efektivnímu využití všech jader a tedy jeho plného potenciálu. Totéž dělá i Chromium / Google Chrome.

anonym

ve správci procesů operačního systému sice nepoznáš který konkrétní tab má jakou spotřebu paměti, ale snadno to poznáš přímo ve Firefoxu, stačí klepnout na menu vpravo nahoře a otevřít Více->Správce úloh … tam už se snadno zorientuješ

anonym

více informací o Správci úloh uvnitř Firefoxu najdeš v nápovědě (česky) https://suppor­t.mozilla.org/cs/kb/sprav­ce-uloh-firefoxu