Avatar uživatele
Stříbrný

Co způsobuje letošní časté výpadky elektřiny? Jak proti "blackoutu" bojovat?

Poslední dva-tři týdny víceméně co den, to minimálně jeden výpadek. Je to vcelku až srandovní, dokud se ovšem nespouští po pár sekundách, minutách a poté ani po pár hodinách (asi delší výpadky). Co to způsobuje? Výkyvy v el. rozvodnách, nadměrné horka nebo bouchání drátů o sebe a s tím související vyzkratování?
Jak se připravit na "blackout" trvající pár dní, případně na lokální? Všude se mluví o rabování, apod., ovšem u nás na vesnici toto snad ani moc nehrozí, spíše by mne zajímalo, jak případně si zajistit informace, když nebude fungovat internet? Jak připravovat teplé jídlo, pokud bude zároveň i pršet, tudíž rozdělávání ohně bude vcelku nemožné?
Jak vyřešit trvalejší osvětlení? Jak topit? Jak vyřešit vydělávání peněz a s tím spojené obstarávání jídla, pokud si vydělávám prací na PC u sebe doma? Co dělat s věcmi v ledničce a mražáku? Jak mýt nádobí, prát prádlo, koupat se, když nebude teplá voda?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

pořídit si dízlgenerátor - elektrocentrálu, může stát i na balkoně a utáhne celý byt i dva...


Avatar uživatele
Zlatý

Jako to dělali dříve. Mražák nech pražákům.

Jinak jsi ale poodhalil, obrovskou zranitelnost naší společnosti. Stačí pár náletů na elektrárny a nastane kolaps společnosti


Avatar uživatele
Bronzový

Já jsem výpadky nezaznamenal. Je to možná v určité oblasti a těžko odhladnout co je příčinou, když nevíme o jakou oblast se jedná.
Teplo má také velký vliv. Jsou větší nároky na chlazení distribučních traf. Jsou olejové a co mám informace, tak někteří občané olej vypouští. To je také jedna příčina.
Konec elektřiny neznamená automaticky rabování. Internet je v plenkách. Co takové rádio na baterie. Tak informace seženu. Dříve nic jiného nebylo. I za deště je možné rozdělat oheň.
Osvětlení bude svíčkami nebo petrolejkou a budeme se řídit sluníčkem.
Myslím, že přežijí ti starší a mladíci budou nahraní. Nebudou si schopni poradit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

lexx-použitelná elektrocentrála by se pohybovala až tak od 30 tisíc ( s dostatečným výkonem), což je pro člověka v "nouzi", když navíc neví, jestli ji vůbec upotřebí, vcelku pálka...

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2677
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2075
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.