bolak

Co způsobuje bolesti prakticky všech zubů při jezení chladného, například nanuku (nebo lízání zmraženého kuřete)?

A dá se toho nějak zbavit? Například když vím že půjdu do cukrárny na zmrzlinu, tak že bych si vzal vždycky hodinu před tím dva ibalgíny, nebo přijde někdo na něco lepšího?

Nejlepší odpověď
anonym

Na vině jsou nejčastěji obnažené zubní krčky.
Ty lížeš zmrazené kuře?
Pěknej koníček.
Zvýšená citlivost zubů při jídle patří mezi nejčastější stížnosti pacientů v ordinaci zubního lékaře. Souvisí obvykle s ústupem dásně u krčku zubu.

Dáseň obemykající krček funguje jako ochranný plášť. Při jejím ústupu dojde k obnažení povrchu kořene zubu, který není uzpůsoben přímému kontaktu s agresivním prostředím dutiny ústní.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/co-zpusobuje-zvysenou-citlivost-zubu-dha-/zdravi.aspx?c=A040106­_212249_zuby_pol

Další odpovědi
mosoj

Nelízat. Vůbec nic, ani teplé.

anonym

Mosoji,to teplé někdy ano,nevím teda jestli má Bolák ženu,to by jí pak mrzelo.

bolak

myslíš, kdyby přišla do lednice lízat kuře, a vono už by bylo volízaný?