Avatar uživatele
Kryšpín

Co znamenal zdvižený prostředníček předsedy Parlamentu ČR směrem k poslancům?

Předseda Parlamentu ČR před zahájením schůze směrem k váženým zákonodárcům zdvihl prostředníček. Já si to vysvětluji na př. buď nedávají pozor, mají pozdní příchody, opisují, neb nějaké taháky anebo častěji navštěvují místní bufet na posilnění.
Ještě bych pochopil když nedávno na stole v Parlamentu ČR hrál na kytaru ukolébavku a později i zatančil, možná příště by bylo vhodné něco předvést u tyče.
Zdroj. i Rozhlas

Zajímavá 0 před 1554 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jankvapil9

V západní kultuře znamená zdvižený prostředník vulgární urážlivé gesto. Provádí se tak, že se ukáže vztyčený prostředník, zatímco ostatní prsty jsou sevřené v pěst a otočené dlaní k sobě. Prostředník má symbolizovat penis a skrčené prsty po obou stranách varlata. Používá se i obrácená varianta, to znamená, že pozorovateli se ukáže ruka obrácená dlaní k sobě a všechny prsty mimo prostředníku a prsteníku jsou natažené. Takové gesto se pak „čte mezi řádky“.
Gesto je obvykle známé pod označením „vykuř“, „jebu tě“ nebo anglické „fuck you“, do hovorové češtiny přejato jako fakáč.Na Středním východě je to rouhačský symbol.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Vysvětlení pana Vondráčka a doplnění pana Okleštěka (kterému bylo gesto věnováno:

„Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhalo jednání Poslanecké sněmovny. Byla to reakce na jiné gesto mého kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci. V době jednání sněmovny a tedy při výkonu funkce bych jistě takovéto gesto nedělal a nebylo by vhodné,“ hájil se pro server iROZHLAS.cz předseda sněmovny Radek Vondráček.

Za své gesto se pak na twitteru omluvil. „Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk (ANO) se jistě neurazil,“ napsal.

„Pana předsedu jsem před devátou hodinou začal provokovat gestem: ‚Je čas, pane profesore‘. Ukazoval jsem na hodinky. A on zareagoval gestem z filmové scény Strážců Galaxie. Nevnímal jsem to jako vulgární, neuráží mě to. Provokace za provokaci,“ řekl pro iROZHLAS.cz Okleštěk.

Schůze sněmovny měla podle informační tabule začít v devět hodin ráno, Vondráček gesto použil v 9.01. Upozornil na to Deník N." 🙂

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/radek-vondracek-zdvizeny-prostrednicek-poslanecka-snemovna-vulgarni-gesto_200122103­3_ako

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Podle mne to byl fór a patřilo to jednomu člověku. Soudím podle způsobu provedení. Nějací pitomci z toho hned dělají vědu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pan předsera to zjevně myslí se zasedajícími dobře, má je rád a proto těsně před zasedáním vyslal zcela jasné vzkaz/gesto (i když jej provedl jako debil), které by se v kontextu s následným jednáním dalo přeložit do češtiny asi takto:

„You don't fuck this up,
i won't fuck this up! Thaknk you“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Pokud by prostředníček vážený pan předseda Parlamentu ČR ukázal v Německu na obyčejného policistu tak je to za čtyřitisíce Eur.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ukaž to poldům a pak jim vysvětluj, že to je sranda… Hele, jsou situace, kdy je to prostě nevhodné. Ať už z jakéhokoli důvodu.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To patřilo Elkonovi.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nechápu, proč je na světě pořád dostatek takových, kteří mají nekonečné tendence bezcharakterní veřejné činitele omlouvat. Přitom je to DEBIL, jak prosté. No Bože, to je toho… není sám.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Protože je tuplovanej…

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Na vysvětlenou: KDYBY měl charakter, gesto NEUKÁŽE. Jsem ve sněmovně, zabírají mě kamery, ne , nic, dva sifony!!! Nezávisle na čase, prostoru, reakcích- ne, pokud mám charakter, tak PROSTĚ VE SNĚMOVNĚ NEUKÁŽU!!! Ukazoval jsem… však to znáte. Tečka. Zeptejte se Špačka.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

(Pokud mám DOBRÝ charakter, NEUKÁŽU!) (;

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

NEUKÁŽU a NEUKÁŽU!

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek