BEAES

Co znamenají tato slova?

O jaké nářečí jde?

  • plótva
  • kafec
  • šlus
  • švica
  • šórem

Nejlepší odpověď
panenka

plótva=noha
kafec=kavarna
šlus bych řekla že znamená konec nebo hotovo
švica=sestra
šórem= chůze

Další odpovědi
1popelka1

no snad to není nářečí od nás, to by byla ostuda 🙂, ale všechno už jsem někdy slyšela, že by od Brna, Hanácko? Ale nechce se mi vyhledávat na netu, tak jsem zvědavá, jak to tedy doopravdy je.

plótva – noha
šlus – z němčiny, konec – např. šluskolona, běžně používám
švica – sestra, taky používám
Šórem – chodit pomalu, šourat se, pomalá chůze
Kafec – káva (znám pivec-pivo, tak předpokládám, že odvození bude stejné)

oskar

Není to Brněnský hantec?

Jahoda

Švica – sestra
Kafec – kavárna
Plótva – noha
Šlus – konec
Šórem – chůze

iceT

Muzu doplnit? Plo'tva by mohla byt koncetina dolni i horni.

1popelka1

Samožřejmě, že můžete 🙂

1popelka1

Jahodo, proč jste svůj příspěvek změnila? Měla jste napsáno jen jedno slovo (sestru mám dojem) + že zbytek dohledáte na internetu … Pak to vypadá jako bych od vás opisovala a přitom to není pravda ☹

BEAES

Tady nejsme ve škole, ať si každý píše a doplňuje, co chce.

1popelka1

To sice ne, ale pak to vypadá, že píši stejnou odpověď, která už tu padla, a to mi přijde zbytečné psát to samé, raději dám palec, pokud souhlasím… takhle to vypadá, že opisuju a chci body ☹ proto se mi to nelíbí.