WH15

Co znamená zpívat falešně?

Nejsem si jistý co to znamená, díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lorrien

To znamená neumět trefit tón. Třeba se pokoušíš zazpívat cis, ale pěješ je třeba o čtvrt tónu níž nebo výš. Můžeš i hrát falešně, ale jen na nástroje, kde měníš výšku tónu struny/ klapky mechanicky Ty (např. housle, kytara).

Další odpovědi
www

Jen malinko doplním Lorrien:
Sládat za sebou tóny, které vedle sebe nepatří. Také improvizace může totiž znít falešně.

Kelt

Každá skladba má svou melodii, buď ji zahraješ nebo zazpíváš správně, to je všechny tóny, nebo uděláš chybu a pak je to falešně. U skládání a improvizace nelze skládat tóny libovolně, náhodně ale podle určitých pravidel – držet se tóniny, dodržovat intervaly (tercie, kvarty atd). Takový zpěv by se měl líbit.

WH15

A co když ty falešné tony budou znít dobře?