Co znamená zkratka R.I.P.?

V amerických filmech mají snad na každém náhrobku napsáno R.I.P. Co to znamená?

Nejlepší odpověď
blesk26

Původně však tato zkratka pochází z latinské modlitby „Requiescat in pace“ (Nechť odpočívá v pokoji). Později bylo toto spojení převzato v anglicky mluvících zemích, kde si ho upravili na „Rest In Peace“.

Další odpovědi
dave09

Zkratka znamená Rest In Peace. Tedy odpočívej v pokoji.

-_BublyFuck_-

jenomže Rest in Peace není v pokoji ale v míru.

Luciefie

Rest In Peace…odpočívej v pokoji

dewil

Odpočívej v pokoji

Krugerka

odpočívat v pokoji..

alenka901

Nechť odpočívá v pokoji

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

belldandy

To, že Peace znamená anglicky mír je zcela přiměřený překlad vzhledem k tomu, že pax znamená latinsky rovněž mír. Význam slov pokoj a mír je velmi blízký. Například hebrejské shalom nebo arabské salam se překládá oběma těmito pojmy.

Pup Ini

Shalom a salam neuváděj,to nejsou přátelské státy.A k tý zkratce,no je to něco na způsob Pax vobis nebo Take easy.Což je Buď v klidu.Do dnešní doby se nehodí.Žije se rychlými podvody,rozkrá­dáním,průsery všeho druhu-čím větší tím je i hrdina větší,a zůstat stát s otevřenou hubou znamená o všechno přijít…Time is money.