taborsky ruda

co znamená „zkopčeno“

Nejlepší odpověď
annas

Znám výraz se „s“, seno je už v kopkách, je tedy skopčeno.

Zkopčeno = zkopírováno, nespisovný výraz. .

Další odpovědi
bolak

Zkopírováno.

Takhle mluvíme my průkopníci českého jazyka.

Děda Louda

Seno složeno do kopek.

dudu

Jdu kopčit brambory v některých regionech znamená přihrnout hlínu k rostlinám – udělat nebo prohloubit brázdy.

mrblackwell

Jasně že Zkopčeno :o)) Ale až někdy uslyšíte slovo s(Z)kopčák,tak to není žádný zkopírovaný klon,ale dříve označený pro němce nebo možná přesněji sudedského němce :o))

Sůwa

No tak to vidíš bolaku, já bych myslela že to má něco společného se senem, ale z vesnice nejsem 🙂-

iceT

A když se řekne okopčeno,může to být jako okopáno?Třeba brambory?Protože nespisovně okopírovat jsme doma říkali okopčit.

annas

Ano, také znám. Brambory se kopčily – nahrnovala se k nim hlína