ahold

Co znamená " zbla"? A odkud se to slovo vzalo?

Nejlepší odpověď
anonym

Cituji:
annas

Sblo, zblo – staročeské slovo, z ¨něhož vzniklo pojmenování stéblo. Ve významu stéblo se dnes zblo nepoužívá, ale jen jako frazeologické spojení – nemá, nezbylo mu ani zbla = nic, pranic, ani špetka. Původní význam slova se posunul trochu jinam.

V nářečních oblastech se ještě říká zblo místo stéblo, ale původní souvislost se slovem stéblo už rovněž necítíme.

Podle etymologického a staročeského slovníku.

Další odpovědi
marci1

Otázka již zodpovězena : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetli-mi-nekdo-co-je-to-zblo