SanJay .

Co znamená „výt s vlky“, „Boží mlýny melou pomalu, ale jistě“?

Nejlepší odpověď
annas

Na „Boží mlýny“ jste se sám už jednou ptal.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-vyznam-ma-prislovi-bozi-mlyny-melou-pomalu-ale-jiste
--

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě = odplata za činy přijde, třeba později.

Výt s vlky = staré pořekadlo „Kdo chce s vlky být, musí s nimi výt“ = přizpůsobit se.

Další odpovědi
iceT

Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti-to je jednoduché, to se musíš přizpůsobit
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě-je to o spravedlnosti, to znamená, že na každého jednou někdy dojde, sice to trvá, ale dojde

Awe

  1. Jsi ovce
  2. Máš to spočítané

Dismas

výt s vlky- Dělat to, s čím se příliš neztotožnuješ, abys zapadl do kolektivu.
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě- každý bude za své zlé skutky jednou potrestán.

johana 56

Výt s vlky znamená přizpůsobit se i za cenu sebezapření.
Vyččnívat z průměru se většinou nevyplácí…
.
Boží mlýny jistě melou, ale opravdu strašně pomalu.
Tak se může stát, že dobráka semelou dřív než darebáka…