nikeroska

Co znamená „volice“? Hledám již pár dní na netu, zatím si lámu hlavu, proto se obracím na vás zkušenější.

Nevím, v jakém to je jazyku. Nenašla jsem ani přeš Google, Yahoo, (Seznam nepoužívám). Kdybyste měli někdo čas a hledali, tak budu ráda za každý tip. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Měla jste vložit kontext, v kterém jste výraz našla. Může jít o patvar, či jiný nespisovný výraz.

Nebo je to takto.

V PSJC se objevuje výraz z r. 1863 v tomto významu.
Volice = bejčice = kráva.

Ve staročeštině bylo slovo odvozené od výrazu vól, protože původní praslovanský výraz zněl vol6 (jer). Došlo k hláskovým změnám a vznikl vůl, volice zanikla. Ale třeba volek zůstal.

Podle historické mluvnice a hláskosloví.

Vůl je vykleštěný býk. Možná kráva nebyla chovaná jen kvůli mléku a telatům, třeba jen na maso, protože byla jalová, neplodná bez jakýchkoliv dalších zásahů na rozdíl od býka, tedy = volice.

Maso od vola a volice prý bylo chutnější. To se už nedovíme.
-----.
Použijte překladač a hledejte ve slovinštině – volice = býci – zachované původní o.

Kott uvádí jméno Volice, možná ze zaniklého MJ Doupovské Mezilesí, německy, Olitzhaus. (D. Moldanová – Volice-r).

Další odpovědi
Lamalam

Uveď kontext. Volice by mohla být samice od vola. Hlas to zcela určitě není.

Nejedna se o nejaky predvolebni trik na volice?

quentos

Eburo: nesmysl. Anglicky hlas je voice https://slovnik­.seznam.cz/cz-en/?q=voice
(Google Translator akorát našel nejpodobnější slovo).
Nemůžeme poradit, dokud neznáme kontext!!

anonym

Je to hlas.
https://transla­te.google.cz/#en/cs/v­olice
Ok,já to špatně zadal.Ale samice to taky není.

marci1

Překladač to přeložil ze slovinštiny: volice=býci. 🙂

Zdroj: http://transla­te.google.com/#sl/cs/­volice

anonym

Annas už vidím jak tý krávě odstranují pohlaví,
možná tak dělohu,ale pohlaví?To je kravina.