Kotja

Co znamená „Utírat si nos židlí“?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o slang, který vznikl v divadle pro některé druhy tzv. trapných komedií.

Dnes se užívá toto úsloví při nekvalitních, rádoby vtipných či zábavných pořadech v TV či kdekoliv jinde. Humorné scény jsou vulgární, zesměšňující, chybí vtip atd
.
Utírat si nos židlí ve skutečnosti přece nejde. Je to nesmysl.
Takže podobně humor či vtip jsou pod úrovní vkusu diváků či posluchačů, jsou nesmyslné, i když aktéři si myslí opak..

Další odpovědi
jjj123456789

Že když máš rýmu, tak si prostě míto kapesníku vezmeš židli. Nebo něco jako dělat důlek na kuličky bagrem.

lota

🙂 To znamená, že když máš rýmu a nemáš kapesník, můžeš použít i židli.