iceT

Co znamená toto gesto či posunek?

Kukám se na Kutyil s.r.o. a již podruhé si jeden z herců při dialogu poklepal horní stranou prstů na podbradek.Vztyčené a pokrčené ukazováky a prostředníky na obou rukou v rozhovoru představují něco jako uvozovky,to vím,toto bude asi něco podobného,už jsem to někdy viděla,ale nevím kde a kdy ano co to má představovat.Díky za odpověd.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda dotyčný poklepával na bradu klouby prstů nebo jen prsty. Pokud klouby = vina není u mě. Ale pozor, někdo má tento pohyb nacvičený proti vznikajícímu podbradku.

Naopak, když si poklepal prsty zespodu na bradu znamenalo to, že toho měl plné zuby nebo až po krk. ,

Ještě další gesta.
Hlazení brady (jako bradky) svědčí o přemýšlení a zaujetí.
Brada podepřená dlaní prozrazuje, že se nudíte k zoufání.
Díváte se na palec zaklesnutý pod bradou, kdy ostatní prsty tvoří pěst, potom vám ta osoba dává najevo, že na vaše požadavky určitě nepřistoupí.

Z knihy Řeč těla.

Další odpovědi
anonym

Slušně vyjádřeno – „mám toho po krk“ (plné zuby, akorát dost…).
Méně slušně – a spíše na bradu než na podbradek (a palcem) – „mám tě u pr*ele“ (nebo i hůř).
😉