Hamon

Co znamená tato reklama doslova?

Autoservis: „Kompletní přezutí 1500 Kč. Včetně vyvážení zdarma.“
Znamená to, že vyvážení je v ceně a je tedy zdarma? Nebo to znamená přezutí za peníze. A když si k tomu objednáte vyvážení, je to celé zdarma?
Zaujala mě ta tečka uprostřed a kombinace včetně a zdarma, logicky vzato tedy platí druhá varianta, ne? :)
Doplňuji:
Mám „svůj“ servis, tady mě zaujala hlavně ta podivná formulace – kdyby zákazník řekl „udělejte mi to včetně vyvážení, tedy zdarma“, servis by se divil, ale co je psáno, to je dáno…

Nejlepší odpověď
pusinka50

Znamená to, že následné vyvážení kol máš zdarma. Vyvážení vy se mělo dělat, pakliže jezdíš delší štreky. Já jezdím jen po městě, mně stačí, když mi syn prostě letní a zimní pneumatiky přehodí.
Jinak, cena 1.500 Kč znamená, že za každé kolo zaplatíš 375 Kč, trochu drahá sranda, tu cenu vyvážení mají již započtenu nenápadně do vyvážení. Zkus ještě jiný servis.
Doplňuji:
Jo jasně, je to špatně napsaný. Oni ti chlapi, co zadávali inzerát, asi moc neumí češtinu. Ale je jasné, že zaplatíš za přezutí, a to asi víc, než v jiném servise a vyvážení pak bude „zdarma“.

Další odpovědi
ivzez

A pak se divíme, že je spoustě lidí jedno, jestli někde napíší nebo zapomenou čárku či tečku.

Pusinko50, mýlíte se a pravdu má Hamon.

Takto napsáno to skutečně znamená, že za samotné přezutí zaplatíte 1.500 Kč,
ale když si přezutí objednáte včetně vyvážení, bude to komplet zdarma.
Doplňuji:
A jelikož je nutné inzerovanou cenu dodržet,
musel by inzerující servis kompletní službu
poskytnout zdarma.

Kontrola se nebude zabývat tím,
že zadavatel neuměl česky.

bolak

Podle mě obojí znamená to samý, a ta variantu kterou uvádíte by musela být Kompletní přezutí 1500Kč. Včetně vyvážení, zdarma. Ale co já vím, já sem chlap a my češtině nerozumíme.

pusinka50

ivzez, myslím, že z mé odpovědi jasně vyplynulo, že inzerát byl špatně položený.
Nemusíš mě opravovat a doplňovat mou odpověď.

ivzez

Já jsem před svou odpovědí četla jen první část,
bez doplnění (měla jsem dlouho otevřený panel
a zapomněla jsem ho před vložením odpovědi obnovit).

Po doplnění už to je jasné. 🙂