Retko

Co znamena „Ručí Neomezeně“?

Ve verejne obchodni spolecnosti, se za ztraty ruci neomezene. Znamena to snad, ze kvuli neuspechum muzete prijit o vsechen svuj majetek? barak auto apod. a zustat na ulici?
A v s.r.o. ne???

Asi potrebuju jen potvrdit uvahu. Ale dekuji za reakce.

Odpovědi
standa

Rozdíly mezi SRO (eseročko) a VOS (veřejná obch.společnost) jsou kromě jiného tyto:

VOS

  1. podnikání alespoň dvou osob (společníků),
  2. solidární ručení společníků za závazky společnosti veškerým SVÝM OSOBNÍM MAJETKEM.

SRO

  1. může podnikat i jeden společník
  2. společníci (pokud splatili 100% své vklady) už neručí žádným svým majetkem
  3. za porušení svých závazků odpovídá firma celým svým majetkem (nikoli jen do výše základního kapitálu)

Takže máte pravdu… a pokud by si mohli budoucí věřitelé vybrat s kým obchodovat zda s SRO nebo VSO, tak volba by měla být jasná 🙂

Bohužel VSO je velmi velmi málo v české podnikatelské džungli.