Martinoska

Co znamená racionální zdůvodnění?

Děkuji za vysvětlení a příklady.

Nejlepší odpověď
Kepler

Racionální znamená v souladu s rozumem, s věděckými poznatky. Příklad: děti nenosí čáp ani vrána, protože by je neunesly. Dítě přichází na svět biologicky, popsat proces „stačí kapka – už to capká“.

Další odpovědi
Kelt

Nejhorší na tom je, když se prodává nějaký výrobek , nebo doporučuje nějaká činnost, sport prostě vše, co smrdí korunou a dodává se k tomu, že vědci zjistili, že je to nejlepší, že to zkoumali vědci ze 4 univerzit, že je to skvělý prací prostředek, způsob jak nabrat energii, atd. To mi chtěli před lety prodat svítící botičky, ještě jsem vozil děti v kočárku.
Ptám se, že to asi obsahuje fosfor?
Ano. odpověděli.
Ale sloučeniny fosforu jsou jedovaté, já na to.
Ne, to není – řekli oni.
Tak to říkejte někomu, kdo nemá rigorozní zkoušku z chemie. A zrovna jsem tam měl fosfor.
O další argument se už nepokoušeli.