misus

co znamená promo? a promoce?

Nejlepší odpověď
anonym

Promo je zkratka od „promotion“ – propagace, tedy nikoliv zvýhodnění.
Ostatní v názorném odkazu:

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=promo

Další odpovědi
anonym

promo
O kousek níže nalezneš všechny nalezené shody na dotaz cizího slova promo

Pouze drobná oprava – vysokoškolské vzdělání je ukončeno složením státních zkoušek. Promoce je slavnostní akt, který na ukončené VŠ studium navazuje a
během něho je absolventovi studia udělen akademický nebo vědecký titul.

Výsledky fulltextového vyhledávání:

promoce → slavnostní akt udělení akademického nebo vědeckého na …
promotion → zakladatelství, podnět, podpora; úvodní, zaváděcí se …
promotor → 1. vysokoškolský hodnostář provádějící promoci; 2. …
promovaný → ten, kdo měl promoci

terry

Promo = promo akce, tj, zvýhodnění. Třeba některé zboží levnější, nebo k vybraným druhům dárek apod.
Promoce = ukončení studia na VŠ
Doplňuji:
„promotion“ sice znamená propagaci, ale v praxi se k propagaci používá právě to zvýhodnění. Proto se tomu obecně říká promo akce.