aandromeda

Co znamená, postavení májky na podzim?

Tento víkend (17. 10. – 18. 10.)

Nejlepší odpověď
annas

Májky se stav i v jinou dobu, nejen jako poselství jara. ale i oslava žití, radosti apod. Nebo se májka staví na počest dokončení hrubé stavby některého objektu.

Neupřesnila jste, zda nejsou v obci hody či posvícení atd., kde se májka stavěla atd.

Např. v obci Hrušovany staví májku v srpmu, kdy byl vysvěcený kostel Panny Marie a konají se tradiční hody.

http://valousek­.me.cz/blog/201­1/08/18/tradic­ni-hrusovanske-hody-2011-staveni-majky/

Další odpovědi
Drap

Většinou s staví tam kde jsou právě hody. Termíny jsou v různých obcích různé, většinou se to řídí patronem místního kostela.

anonym

Podle mě nic.
Májka se přece se podzim nestaví,je to poselství jara.
Máje, májka nebo máj je označení ozdobeného kmene stromu, který tvoří ústřední prvek jarních slavností rozšířených po většině Evropy.Nejčastěji bývá májka stavěna 30. dubna nebo 1. května, ale v některých oblastech se staví v období svátku sv. Jiří, letnic nebo nejčastěji letního slunovratu.
Jen ještě,když se dokončuje stavba,jinak o zimní májce nemám potuchy.

Děda Louda

Jde patrně o jinou symboliku, nikoli tedy oslavy příchodu jara, jak uvádíš v dotazu.
Podobně (instalací ozdobeného stromu) se slaví tzv. glajcha, tj. ukončení hrubé stavby. S tím se můžeš setkat v průběhu celého roku.