Pup Ini

Co znamená fráze „Zlatí komunisti, ti po mně nic nechtěli!“?

  1. jde o kec ve známým filmu při úkolu nabílit si chalupu
  2. musíme pranýřovat vše, co se stalo za éry komunistů
  3. lhostejně otočíme list
  4. nemám názor dobu jsem nezažil

Nejlepší odpověď
dudu

Jde o repliku z jednoho z filmů Zdenka Trošky. Ovšem skutečnost je taková, že za komunistů byly časté brigády povinné nejen v místech bydliště, ale i na pracovišti /buď v zemědělství nebo o pracovních sobotách/. Např. ke získání umístěnek pro naše dcery ve školce jsem musel odpracovat 40 hodin na tzv. „akcích Z“.
Jejich pobyt pak byl po celé tři roky bezplatný.

Další odpovědi
elkon

Za A.

Pepa25

  1. je správně + od určitého věku člověk nepovažuje každý požadavek jako „výzvu“, takže i komunisti se hodí, by si mohl ulevit 😉

nyjono

  1. to není fráze
  2. tak moc známá scéna to zase není
  3. to říkají líný lidi