George25

Co znamená podle Bible, že potkáváme stále toho jednoho člověka?

Zdravím, poznal jsem jednu holku a od té doby ji celkem často potkávám na různých akcích nebo třeba i ve městě a to je ona z vesnice. Ještě divnější na tom je, že se mi stalo, že jsem byl na vánočních trzích kde bylo spoustu lidí a ona byla první kterou jsem tam potkal, nebo jsem přidal příspěvek na fb který byl přímo z Bible a ona na to asi za týden navázala předešlou částí příspěvku a to prý nevěděla že jsem tam nějaký příspěvek dával (zkráceně je vetší šance vyhrát ve sportce než ta situace s příspěvkem). Co se nám tím snaží Bůh sdělit?
Děkuji všem za jakoukoliv odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Náhoda neexistuje, to jen lidové vysvětlení pro některou situaci, kterou si nedovedeme vysvětlit, a proto si setkání všelijak vykládáte.

Cestou na autobus, do zaměstnání apod. jsem potkávala stejné neznámé lidi.
Někdy se stalo, že některé jedince potkala tam, kde bych je nečekala. Zapamatovala jsem si obličej a v davu jiných jedinců mně připadl známý.

Zřejmě jste si dívky všiml, něčím vás zaujala, tudíž jste si ji zapamatoval. Třeba jste nadaný emoční a sociální inteligencí, třeba jde o projekci, promítáte sami sebe do dotyčné atd. Nebo intuitivně vycítíte empatii, tj. umíte „číst“ z pohledu jiných.

Takže není to nic nadpřirozeného, ale opakuji, možná působí na vás i řeč těla, pohled, vzhled atd.

Stává se přece, že ne každý je jinému sympatický, ale najdou se tzv. spřízněné duše…

Proč vznikne láska na první pohled?: Říká se, že mezi oběma přeskočila jiskra.

Uvědomte si

„Neexistují žádná náhodná setkání. Každý člověk v našem životě je buď testem nebo darem.“

!Každý člověk, který projde naším životem, se v něm nachází z určitého důvodu. A záleží na nás, jak si ten důvod vykládáme." Petr Havránek

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/neexistuji-zadna-nahodna-setkani/

Další odpovědi
Bobek 2

Pokud někdo má příliš často pocit, že do sebe náhodné věci zapadají, tak to může být například jeden z typických příznaků schizofrenie. Nebo selektivního vnímání ve stylu „přání otcem myšlenky“. Pokud si té holky často všímáš, tak to zřejmě znamená, že tě nějak zaujala, ale jestli ti tím něco chtějí sdělit nějaké nadpřirozené či duchovní bytosti, to už je čirá spekulace.

Bible se celkem jistě nevyjadřuje k tomu, co vyvozovat z náhodné souvislosti příspěvků na Facebooku nebo z toho, že se někdo potkal na vánočních trzích. Ale umělé vytváření souvislostí dodatečnými interpretacemi jí není úplně cizí.

Drap

Podle Boha to neznamená nic. Potkali jste se. Bůh na takové blbosti nemá čas

Dochy

Nevím o tom, že by se o něčem takovém Bible zmiňovala. Což ale neznamená, že to pro vás dva bude nevýznamné…

callmehelf

V Jánovi 10 se píše : Moje ovce slyší můj hlas.

Jako věřící ti doporučím.. Neptej se zde, ale ptej se Boha, ptej se Ježíše. On k tobě promluví a ty to uslyšíš, poznáš, že On ti odpovídá.

On ti dá poznat pravdu.

Drž se bratře. Žehnám ti.

zjentek

Bůh na vás kálí jako Goro bílý tesák, souvislosti hledej jinde než v něm, stejně Bohů je dnes nepočítaně, tak sorry jako, jako kterej?

Ametyst

Víš co? Ničemu se nebraň. To bude nejlepší odpověď na tvoje otázky či pochyby.