misus

co znamená pesimistická? děkuju za odpověď :*

Nejlepší odpověď
Pájo

bez špetky optimismu

Doplňuji:
Pesimismus (z lat. pessimum, to nejhorší), česky škarohlídství, znamená obecný postoj a přesvědčení, že věci jsou špatné nebo zlé a budou patrně ještě horší. Lze jej popsat také jako názor, že zlo stejně nakonec převládne nad dobrem. Jeho protikladem je optimismus, přesvědčení, že věci i svět jsou dobré a budou stále lepší.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­simismus

Další odpovědi
Kohut57

Pesimista vidí VŠE beznadějně, černě, je to opak optimismu , tedy radosti , naděje.

Sůwa

Optimista vidí před sebou láhev poloplnou, pesimista poloprázdnou 🙂

arygnoc

pesimizmus

bezvýchodnosť, beznádej, strata persperktív, nedôvera v budúcnosť.

link: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=p&vy­pis=1&dotaz=pe­simi

Damiana

Nebudu se pouštět do intelektuálních výkladů a dám ti nenáročný, puberťácký příklad. 🙂
Příprava na večírek.
Varianta A)
Vypadám děsně. Mám v těch nových šatech mega zadek, zato prsa nikde. Přijdou tam ty husy, co mě furt drbou. Nikomu se nemůžu líbit. Bude to tam stejně na pendrek. Nikam nejdu.
Varianta B) Sekne mi to. Ty nový šaty mohly být klidně kratší.Těším se na pokec s holkama. Určitě mě budou kluci očumovat. Už se těším. Vyrážím.

Zkus hádat (podle vysvětlení od kolegů), která z těch dívek je pesimistka. 🙂