Mofli

Co znamená padla kosa na kámen?

Co to přesně znamená? Konkrétní příklad? Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Někdo se chová suvérénně vůči ostatním nebo něčemu (dělá si, co chce) a vychází mu to, až jednou narazí na někoho (něco), kdo se nedá a dokáže ho odmítnout nebo zesměšnit. Prostě „padla kosa na kámen“.

Další odpovědi
anonym

Dejme tomu-někdo špatně odhadnul soupeře a prohrál.

Marky71

Na někoho došlo:-)

Tombik

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-pouzije-fraze-padla-kosa-na-kamen

člověk

Jak kosa padně na kámen tak se otupí a je nepoužitelná,tak i v životě,jak je někdo silnější,otupí protivníka