Retko

Kde se pouzije fraze „Padla kosa na kamen“?

Nejaky priklad......

Nejlepší odpověď
annas

Idiom „padla kosa na kámen“, jehož význam je „narazil na silný odpor“, pochází z němčiny „er ist an den Unrechten gekommen“.

Další odpovědi
Lencis

Krásně vyjádřené je to v bajce v odkaze.

Fráze se může použít v různých případech např.:

  • Někdo tak dlouho kšeftuje s autama až vykšeftuje kriminál.
  • Lžeš tak dlouho svých rodičům, než jim zavolá tvá učitelka a řekne pravdu.

Velmi volně by šla použít i další pořekadla. Třeba: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne 😉

Zdroj: http://www.po­hadky.org/index­.php?co=pohad­ka&pohadka=582

quentos

mnohdy u osudového setkání po mnoha neúspěšných pokusech o seznámení (sekáš trávu, sekáš a sekáš – to jsou ta neúspěšný, dokud nesekneš do kamene a nepřerazíš si o něj kosu ;{)))=

*ty… překlep

vecernice

Až prostě narazíš.

mojitek

Treba kdyz nejakej „vyhlasenej“ rváč narazi treba na mne 😉