Kelt

Co znamená označení souboru dbk a jak se s tím pracuje?

Stáhl jsem si z uložto nějaké soubory. V mém případě jde o jazykové soubory. Obvykle jsou ve formátu, který se dá přímo převést bez úpravy, nebo je to v komprimovaném souboru zip, či rar. Ale po otevření se dají soubory zase převést – zvukové, nebo obrazové, či textové. Jeden z těch materiálů, které mám je ale asi určen pro speciální účely. Má řadu souborů exe , txt a podobně, které si taky mohu převést, ale je zde několik souborů ve formě zip, ale po otevření se objeví označení dbk. Ten soubor dbk je větši než příslušný zip soubor, ale já se potřebuji podívat, co tam je. Jakým způsobem se dostanu do souboru dbk? Ukazuje mi to vlevo od názvu souboru list se zahnutým pravým horním rohem. Takže jestli má někdo zkušenosti s otevíráním těchto souborů, předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Soubor s příponou .dbk obvykle označuje záložní soubor obsahující nějakou databázi.

Zdroj: https://pripo­ny.superia.cz/os­tatni_soubory/dbk­.php

Další odpovědi
Dochy

Na otázku „jak se s ním pracuje“, u které předpokládám, že to nebyla otázka na kvalitu, ale na možnosti, musím odpovědět: Patřičným programem. Když říkáš že jsou tam exe soubory, tak to bude nejspíš ten základ. Stahovat si bezhlavě něco z veřejného úložiště bez informace o souboru, jeho účelu, o autorovi apod. mi připadá docela jako hazard.